Ako pomáhame študentom zažiť prax?

Ďalším našim interným projektom je projekt Študuj prax. Cieľom projektu Študuj prax je dať možnosť komukoľvek vyskúšať si aké to je byť v praxi. Počas školy veľa čítame o tom, aké to bude, no niet nad živú skúsenosť.

Mnohé veci sa vyskytnú v špecifikcých prípadoch, ktoré sa jednoducho nedajú naučiť ani umelo vyvolať, musia sa zažiť. To si uvedomujeme a preto chceme pomáhať študentom zažiť skutočnú prax.

Pod hlavičou tohto projektu vzdnikla  aplikácia Weather2go, projekt Požičaj knihu a projekt Vodičský preukaz pre Android a iOS. Tento projekt zožal úspech a preto sme jeho verziu pre iOS na jar 2017 nanovo prerobili a pridali funkcionality na jeho zaatraktívnenie. Viac o aplikácií Vodičksý preukaz pre iOS.

Aplikácie sú dostupné zadarmo pre Android a iOS. 

Čo hovoria študenti na účasť na projekte Študuj prax?

“Možnosť pracovať na projekte PožičajKnihu nebolo to, prečo som sa ozval, ale nakoniec som získal možno viac ako som čakal. Zistil som aké je to pracovať so super ľudmi, ktorí vedia, čo robia. Niečo, čo som nikdy nezažil pri projektoch, ktoré som robil sám bolo, že som vždy dostal kvalitný feedback, podľa ktorého som mohol appku upraviť ďalej. Takýto spôsob spolupráce sa mi veľmi páčil a určite by som ho odporučil hocikomu, kto sa chce niečo naučiť / niečo kvalitné vytvoriť.“ Marek Mahanský

 

„Projekt Vodičák bola pre mňa jedna obrovská skúsenosť. Keďže to bol môj prvý reálny projekt, tak veľa tých skúseností som nemal, ale spolupráca so Zuzkou a s Peťom bola skvelá. Zistil som ako funguje projekt v praxi, naučil som sa nové technológie ale hlavne získal som prax, čo je dôležité pre každého mladého človeka. Spoluprácu so Zuzkou a s Peťom by som odporučil každému mladému programátorovi, ktorý sa chce stať úspešným a chce niečo dosiahnúť.“ Matej Antoška