Ako vytvoriť svojim obchodníkom interaktívne produktové prezentácie?

Obchodných zástupcov, obchodníkov,dealerov, či obchodných cestujúcich využíva mnoho spoločností ako efektívnu cestu predaja. Je kľúčové nájsť človeka, ktorý má na takúto prácu potenciál. Človek, ktorý jednoducho a s ľahkosťou prezentuje cieľový produkt. Dokáže pochopiť zákazníka a rozumie výhodám produktu. K výbornému obchodníkovi patria aj kvalitné prezentačné materiály. To si uvedomuje i slovenská firma s medzinárodnou pôsobnosťou, ktorá úspešne podniká v oblasti predaja zdravotných pomôcok už vyše 20 rokov.

Firma využíva vyše 50 obchodníkov, ktorí pôsobia na Slovensku, Česku, Maďarsku, Rumunsku … Obchodníci predávajú zdravotnícke produkty a pri ich predaji vsadili na to najcenejšie, a tým sú referencie vlastných zákazníkov. Investovali do natočenia mnohých videoreferencií. K tomu sa pridali referencie od lekárov, špecialistov, športovcov. Tieto referencie a ďalší prezentačný materiál ako fotky, textové dokumenty, krátke vysvetľujúce videá, chcú obchodníci ukazovať svojim potenciálnym zákazníkom. Najjednoducšou distribúciou takéhoto obsahu je prezentácie v tablete. Tu však vzniká problém tvorby rôznych prezentácií pre rôznych obchodníkov a distribúcie týchto prezentácií.

Ako zabezpečiť, aby všetci obchodníci mali na svojich tabletoch im určenú prezentáciu, ktorá funguje offline, je plná obsahu a pravidelne aktualizovaná?

V prvom rade je potrebné vytoriť centrálne riešenie pre tvorbu prezentácie. Takéto riešenie sa nám podarilo vytvoriť ako webovú aplikáciu. Do tejto aplikácie sa prihlasuje administrátor, ktorý vytvorí potrebné prezentácie. Štandarne sme vytvorili cez 8 druhov template/šablón, do ktorých administrátor vkladá potrebný obsah. Obrázkové, textové, video, pdf, text, kombinácia.

Firma ponúka rôzne produkty a nie všetci obchodníci predávajú všetky produkty. Preto má každý obchodník pridelené práva na videnie prezentácií produktov, ktoré aj reálne predáva. Na tejto úrovni sa dajú prezentácie spúšťať cez akýkoľvek webový prehliadač.

Čo však s offline obchodníkom?

Pre potrebu fungovania najmä offine, bola vytvorená natívna aplikácia, ktorá spolupracuje s webovou aplikáciou a sťahuje potrebné prezentácie priamo do tabletu. Takto jednoducho si obchodník spustí aplikáciu a má prístup ku všetkým jeho prezentáciam. Medzi jednotlivými slidami/stránkami prezentácie listuje, púšťa videá, zobrazuje fotky… Ak administrátor zmení, či doplní niečo v prezentácií, obchodník je o tom upozornení mailom a pri zapnutí internetu sa mu aplikácia automaticky aktualizuje sama.

Takto sme vytvorili jedndouché riešenie, ktoré umožňuje centrálne vytvoriť a spravovať prezentácie pre obchodníkov/interaktívny prezentačný materiál. Klientovi sme tak ušetrili čas pri vytváraní prezentačných materiálov a pomohli sme mu prezentovať jeho produkty hodnoverne, prostredníctvom videoreferencií, ktoré majú najväčšiu predajnú silu.

Dnes sú IT riešenia prístupné každému podnikateľovi. Dokážu pomôcť, šetriť, zjednodušiť, optimalizovať, posúnúť vpred. Ak chcete aj vy využiť potenciál IT riešení, neváhajte nás kontaktovať na info@become.sk